TEMATIKA
HR Masterclass
7 alkalmas képzésünk professzionális szakemberekkel várja azon jelentkezőit, akik az alkalmazott-pszichológia segítségével kívánják fejleszteni önmagukat és ezáltal közvetve vállalati környezetüket. Témáink között szerepel többek között a munkaerő toborzás és kiválasztás, a hatékony digitális HR terület, az elköteleződés és kötődés, a kiégés, a jutalmazás pszichológiája, az önismeret, coaching és a szervezetfejlesztés, mindez karöltve azon eszközökkel, amelyek támogatják a vezetőket és HR-rel foglalkozó szakembereket munkájuk során. A képzési alkalmak – a téma érzékenységétől függően – többnyire rögzítésre kerülnek, de nem javasoljuk a távollétet, az interaktív órák jellege miatt. A képzés bizonyos alkalmai élőben/hibriden, bizonyos alkalmai online folynak.
1. alkalom (október 6.) – ÉLŐ/HIBRID
Toborzás és kiválasztás pszichológiája, onboarding gyakorlata
Mire jók – és mire nem a személyiségtesztek, AC-k? Mikor és hogyan használjuk a rendelkezésre álló eszközöket kiválasztása? És hol a pszichológia mindemögött?
Előadó: Füzér Gábor | ügyvezető igazgató & senior tanácsadó, munka- és szervezetpszichológus, közgazdász – Assessment Systems Hungary
2. alkalom (október 13.) – ONLINE
Kötődés, elköteleződés, kiégés
Miért kötődnek a munkavállalók munkahelyükhöz, hogyan mélyítsük elköteleződésüket, és mi okozza az elköteleződés megszűnését?
Előadó: Torma Kálmán | szervezetpszichológus, szervezetfejlesztési és vezetési tanácsadó, ELTE pszichológia szak, BME szervezetpszichológia szak előadója, ügyvezető igazgató – TMT Consulting
3. alkalom (október 20.) – ONLINE
Motivál, vagy demotivál a jutalom? Érdekességek a motiváció rejtelmeiről
Hogyan változtatja meg a kitűzött jutalom a munkához való hozzáállásunkat? Mit kell tudni vezetőként az alapvető motivációs mozgatórugóinkról? Meddig, kinek és mikor segít a jutalom, és mikor, kiket akadályoz inkább a jó teljesítményben, és miért? Gondolatok, trükkök, tippek a motiváció témakörében vezetőknek.
Előadó: Dr. Kovács Eszter | orvos, pszichológus, cégvezető, tréner – Skilltogo
4. alkalom (október 27.) – ONLINE
Jövőálló szervezetek építése a mesterséges intelligencia korában
Ezen alkalommal interaktívan azt járjuk körbe, hogy
- hogyan járulhat hozzá a digitalizáció a szervezeti sikerhez, és hogyan teremtjük meg az összhangot a humán, a digitális aspektusok és a küldetés között
- hogyan befolyásolja a szervezet és a HR érettsége a digitalizációval elérhető üzleti sikereket
- hogyan vezet az út az adatvezérelt HR-en, a people analyticsen túl az út az augmented (kiterjesztett) HR felé
Előadó: Debreczeni Eszter | HR SZAKÉRTŐ, AI KUTATÓ – alapító – esthra-HR Orchestration, partner – PHI Institute for Augmented Intelligence, társalapító – Hybridge consulting
5. alkalom (november 3.) – ONLINE
A szervezetfejlesztés pszichológiája – változás és stabilitás a szervezetekben
Az interaktív alkalom során közösen körbejárjuk a szervezetpszichológia és szervezeti változások legfőbb emberi törvényszerűségeit, számos, konkrét példa és esettanulmány, közös megvitatás és néhány praktikus elméleti modell segítségével. Lesz szó a szervezetek életciklusairól, változási hajlandóságáról és még a leggyakoribb hazai, vezetői hiedelmekről is.
Előadó: Kis-Tamás Loránd | pszichológus, szervezetfejlesztő, life- és business coach, egyetemi oktató
6. alkalom (november 10.) – ONLINE
Önismeret jelentősége a munkában, önismereti gyakorlatok
Akár személyes, akár szervezeti célokról beszélünk, első lépés az önismeret fejlesztése.
„Ne legyenek illúzióink! Csak mert több évtizede a különféle pszichoedukációs hatások révén a köznyelv részévé vált az önismeret szavunk; mert boldog-boldogtalan használja és hangsúlyozza a fontosságát; attól még az átlagembernek semmilyen önismerete nincs.” Ezzel az erős felütéssel indítja kurzusát meghívott oktatónk.
Előadó: Limpár Imre | tanácsadó szakpszichológus
7. alkalom (november 17.) – ÉLŐ/HIBRID
Coaching és pszichológia, csoportos coaching
Határvonalak boncolgatása a két szakterület között – mely korántsem olyan egyszerű, valamint gyakorlati bepillantás a csoportos coaching módszertanába.
Előadó: Kerekes Melinda | klinikai szakpszichológus, coaching pszichológus CPL, tanácsadó